
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 32 mm |
| Width | 20.3 mm |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 9 |
| Height | 10.2 mm |
| Packaging | Tube |
| Depth | 32 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Features | OCP, SCP |
| Min Input Voltage | 18 V |
| Output Current | 2 A |
| Output Voltage | 5 V |
| Max Power Dissipation | 10 W |
| Max Output Current | 2 A |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 2 kV |
| Output Power | 10 W |
| Current - Output 1 | 2 A |
| Efficiency | 87 % |
| Voltage - Output 1 | 5 V |
| Max Input Voltage (DC) | 36 V |
| Nominal Output Voltage | 5 V |
| Nominal Input Voltage | 24 V |
| Max Output Voltage | 5 V |
| Max Output Power | 10 W |
| Min Input Voltage (DC) | 18 V |
| Isolation | Isolated |
| Output Current-Channel 1 | 2 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 5 V |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$26.14033
Ext.Price$26.14033
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $26.14033 | $26.14033 |
| 10 | $24.23726 | $242.37260 |
| 25 | $23.79748 | $594.93700 |
| 50 | $23.36568 | $1168.28400 |
| 100 | $22.94203 | $2294.20300 |
